fbpx

Ev Dekorasyonunda Sehpadan Yararlanma Yolları

Dekorasyonun en temel unsurlarından biri de oturma odalarında kullanılan sehpalar ve sehpa üstü aksesuarlardır. Farklı modellerde ve materyallerde tasarlanan sehpa modelleri içinde evinize en çok yakışanları bulabilir, çeşitli aksesuarlarla sehpanın dekoratif etkisini arttırabilirsiniz.

Farklı Materyaller

Daire, kare, oval ya da dikdörtgen kesimlerde ve cam, ahşap, lake, metal gibi farklı materyallerde tasarlanan sehpa modelleri, oturma odanızın stilini tümüyle değiştirebilir. Odun ya da masif ahşap gibi ağır orta sehpalar, evinizde doğal bir ambiyans yaratacaktır. Cam tablalı orta sehpalar ise minimal bir stilin en zevkli parçalarındandır. Farklı materyallere bir arada yer veren, örneğin metal ve cam ya da mermer ve ahşabın bir arada kullanıldığı tasarımlar ise modern ve genç bir stil için aradığınız ürünlerdendir.

Geometrik Efektler

Evinizde farklı geometrik şekillere yer vererek yeni bir boyut elde etmenin en kolay yolu sehpa kullanımından geçer. Farklı ebatlarda üçlü olarak sunulan ya da iç içe geçmeli olarak tasarlanan zigon sehpalar, ev dekorasyonunun hem işlevsel hem de şık elemanlarıdır. Birbirinden farklı renklerde üçlü bir zigon takım, evinize dinamizm katarken iç içe geçmeli, büyükten küçüğe modellerse berjer yanında kullanım için idealdir. Farklı bir boyut kazandırmak için mobilyalarınız köşeli ise oval sehpaları ya da tam tersi oval mobilyalara köşeli sehpa modellerini tercih edebilirsiniz.

Retro Stiller

Dekorasyondan giyime hemen her alanda etkisini gösteren Retro tasarımlar, sehpa modellerinde de eskileri yeniden gündeme getirdi. Klasik parçaların yeniden yorumlanması ile modern bir tarz yaratmayı sağlayan sehpa modelleri arasında üç ayaklı yan sehpalar favorilerden. Farklı renklerde ve materyallerde tasarlanan yan sehpalar, şık bir abajur ya da büyük bir vazoyla kullanıldığında modern ve şık bir stil yaratıyor.

İşlevsellikte Sınır Tanımayanlar

Şıklığıyla olduğu kadar kullanışlılığıyla da sizi kendine hayran bırakacak sehpa modelleri arıyorsanız açıldığında masa gibi de kullanılabilecek modüler teknolojileri tercih edebilirsiniz. Modüler teknolojiler size göre değilse alt rafına kitaplarınızı yerleştirebileceğiniz ya da tablanın alt kısmı dolap olan modelleri değerlendirebilirsiniz. Koltuk kolçağında kullanılan ahşap mini sehpalar, içeceğinizi yerleştirmek için şık ve işlevsel seçenekler arasında. Ayrıca yan sehpalar da işlevsellik sağlayan favori parçalardan.

Dekoratif Aksesuarlarla Güçlendirin!

Evinizle bütünleşecek tasarıma sahip sehpa modeline karar verdiniz. Peki, sehpanızın dekoratif etkisini güçlendirmek için ne yapmayı düşünüyorsunuz? Geçmişte çeşitli dantel örtülerle süslenen sehpalar, son günlerde şile bezi gibi doğal dokularla, ahşap tepsilerle, renkli mumlarla ve kalın, eski kitaplarla süslenmekte. Burada da tercihi stiliniz belirliyor. Detaysız ve şık bir görünüm için sehpanızın üzerine büyük, cam bir tabak yerleştirebilir, daha modern bir stil için dekoratif bir mum tepsisi ve evdeki renklerle uyumlu mumlar kullanabilirsiniz. Burada tercih tamamen size ve göz zevkinize bağlı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen Arayın