fbpx

Doğru Sehpa Nasıl Seçilir?

Sehpa seçiminde farklı kriterler bulunmaktadır:

  • Ev dekorasyonu ve tarzı
  • Sehpanın konulacağı odanın ebadı
  • Kullanım alışkanlığı
  • Sehpanın fonksiyonları

sehpa seçiminde kullanıcıların dikkate aldığı kriterlerdendir.

Evin Dekorasyon Tarzı

Evinizde kullandığınız oturma grupları, televizyon sehpası ve masa sehpa seçiminde dikkate alınması gereken kriterin başında gelir. Satın alacağınız bir sehpanın bulunduğu yere yakışması, odanın klasik ya da modern dekorasyon tarzı ile uyum içerisinde olması lazımdır. Salonunuz ya da oturma odanız klasik bir stile sahipse elbette bu sizin daha ciddi sehpalar kullanmanız gerekmektedir. Oymalı ve işlemeli sehpa modelleri böyle bir salona oldukça iyi uyar. Ayrıca altın ya da gümüş varaklı, ayaklı, mermer detaylara sahip köşeli sehpalar da klasik bir salona çok iyi uyum sağlar. Böyle bir salonda cam materyale sahip sehpa da tercih edilebilir.

Doğru Sehpa Nasıl Seçilir? Daha modern bir salonunuz varsa buna metal ve krom ayaklı ya da ahşap sehpalar kullanabilirsiniz. Daha çok pratik olması istenen modern sehpaları, köşeli oturma grupları için özel olarak yapılır. Fonksiyonelliği öne çıkan böyle bir tasarımda sehpanın köşeli ya da yuvarlak olması önemli değildir. Farklı bir stilin kullanıldığı sehpa da kullanabilirsiniz.

 

Sehpa Seçiminde Öne Çıkan Diğer Etmenler

Sehpanın konulacağı odanın boyutları da çok önemlidir. Eğer oda küçükse daha minimal bir sehpa tercih edebilirsiniz. Salonda kullanacaksanız sehpanız daha büyük ebatlarda olabilir.

Kullanım alışkanlığı da sehpa seçiminde önem arz eder. Sehpa bir aksesuar olmayacaksa, evde birtakım işler için kullanılacaksa elbette cam detayları olmayan, kolay kolay çizilmeyen ve zarar görmeyen bir model tercih edilmelidir.

Doğru Sehpa Nasıl Seçilir? sorusunun yanıtlarından biri de sehpanın fonksiyonlarıdır. Sehpanın sahip olduğu fonksiyonları da göz ardı etmemelisiniz. Misafir geldiğinde ya da TV seyrederken yoğun olarak kullanılacak olan bir sehpa dayanıklı ve kolay taşınabilir bir malzemeden üretilmelidir.

 

Call Now ButtonHemen Arayın